Grupas "Aarzemnieki" uzvaru nacionālajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Ventspilī žurnālā "Rīgas Viļņi"komentē Agrita Grosbarte

Pub. datums: 
27. February 2014

Grupas "Aarzemnieki" uzvaru nacionālajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Ventspilī žurnālā "Rīgas Viļņi" komentē Agrita Grosbarte

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē uzvar grupa „Aarzemnieki”. Kāpēc?

No vizuālā skatpunkta

Jauni cilvēki ar smaidošām acīm. Cilvēki, kas ir mums līdzās. No tautas. Dažāda vecuma. Vizuāli interesanti.

Grupas vienojošie elementi ir  komandas  pozitīvisms, spēja  improvizēt un būt radošiem. Vienkārši, ikdienišķi tērpi un mūzikas instrumenti. Daudziem skatītājiem līdzīguma dēļ ir viegli identificēties.

No psiholoģiskā viedokļa.

Veiksmes stāsts ir! Sapņi piepildās! Spēlei ir rezultāts! Sižets ir filmas vērts!

Saskarsmes procesā cilvēks piedalās ar visu, kas viņam ir, – ar savu personību – domām, vēlmēm, jūtām, ar savu ķermeni un balsi. Neverbālā saskarsme sniedz visai pilnīgu emocionālo raksturojumu.

Smaids ir visefektīvākais līdzeklis kā parādīt savu pozitīvo attieksmi pret līdzcilvēkiem, uzmundrināt tos un pasargāt sevi un citus no ikdienā sastopamo negatīvo faktoru iedarbības, tādējādi iegūstot līdzsvaru un harmoniju sevī un ap sevi. Smaids savu vērtību iegūst tikai tad, kad tiek dāvināts! Grupas "Aarzemnieki" solists Jorans ar savas personības harismu izstaro cilvēkmīlestību, labsirdību, vienkāršību, sasildot nogurušos un atbruņojot lielākos skeptiķus, liekot tiem pasmaidīt.

Vācijas pilsoni, solistu Joranu, iepazinām arī TV3 šovā "Gandrīz ideālas vakariņas" un LNT un LR 2 raidījumā Amigo Dzintara dziesmas ar dziesmu "Paldies latiņam" (rezultātā dziesma tika iebalsota devītajā vietā tādējādi nokļūstot finālā,kurā ieguva otro vietu). Dziesma piedāvāta tieši īstajā laikā un vietā, ar aizrautīgu "lipīgu" melodiju, interesantu tekstu un pārdomātu, kvalitatīvu videoklipu.  Abām  dziesmām (arī "Cake to Bake") video atspoguļo pozitīvas domāšanas, darbības un nesavtības principu. Arī Ventspilī Jorans vienīgais no konkursa dalībniekiem gāja pie skatītājiem foajē runāties, fotografēties un sniegt autogrāfus saviem faniem. Draugi ar transparentiem  "CEP, CEP KŪKU" uzskatāmi atbalstīja savu grupu.

Ko vēsta Zīmes pirms konkursa? No ezotērikas skatpunkta

Zīmes vēsta:
1. Atlases žūrija pusfinālam izvēlējās dziesmu "Cake To Bake".  

2. Veiksmes simbolu – Latvijas skursteņslauķa uzdāvināto  pogu – Jorans nēsā  kabatā.
3. Izlozējot uzstāšanās secības numuru finālā, par laimīgo ciparu kļuva 10 (šajā gadījumā 0 var uzskatīt par 0), proti, 1.

Cilvēki grib POZITĪVU VARONI. UN JORANĀ VIŅI TO SASKATA.
Cilvēki jūt un ir lasījuši arī intervijās, ka Jorans mīl Latviju, ir iemācījies valodu, ir iejuties latviešu tautā, viņam piemīt iedzimta HARISMA – viņš ir enerģētiski saulains cilvēks. Cilvēki kolektīvajā zemapziņā jūt, ka Latvijā  dzimst jauna Zvaigzne, kura cilvēkiem tieši šeit un tagad ir nepieciešama, un tā kā daudziem dalība sabiedriski nozīmīgos brīžos ir svēta lieta, viņi zvanīja un balsoja, juzdami, ka var palīdzēt Zvaigznei piedzimt, jo šis process nav viegls, tajā ir kaut kas mistisks, satraucošs un  arī iepriecinošs. Ne visu var loģiski izskaidrot – tā vienkārši gadās!

Paldies "Rīgas Viļņu" galvenajai redaktorei Ievai Valterei par ieinteresētību un dažādu viedokļu atspoguļojumu presē.

Foto – Mārtiņš Zīders.  /pielikumā Agritas Grosbartes foto izlozējot uzstāšanās secības numuru finālam/

Žurnālā "Rīgas Viļņi", 2014. 03.01. (vāka  modelis Jorans Šteinhauers no grupas "Aarzemnieki"), publicēts saīsināts Agritas Grosbartes (pārmaiņu un pārvērtību trenere, pedagoģijas maģistre, sertificēta psiholoģe, skaistuma eksperte un praktiķe individuālā vizuālā tēla veidošanā) viedoklis.

 

Autors: 
Ieva Valtere,Foto Mārtiņš Zīders un Agrita Grosbarte
Avota links: 
www.rigasvilni@rigasvilni.lv