Mis un Misters Latvija 14.finālistu intervijas un atsauksmes par sagatavošanas procesu savu dzimto pilsētu portālos.

 

                                             Mis un Misters Latvija 2010
                                                              Fināls notika 8.04.2011.
Puiši: 
Nr. 8, Mans vārds ir Oskars Lauva. Esmu 23 gadus jauns students, augums 1,92 m. Studēju Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes 5. kursā. Esmu piedzimis Bauskā, bet pašlaik dzīvoju Rīgā. Pēc rakstura esmu cīnītājs, enerģisks cilvēks ar ambīcijām. Brīvajā laikā sportoju, klausos mūziku, spēlēju ģitāru, kā arī rakstu dzejoļus un dziesmas. Volejbols ir mana kaisle, taču es vienkārši dievinu sievišķo dzimumu. Dzīves moto – Celies, krīti un atkal celies, līdz jēri kļūst par lauvām jeb nekad nepadodies! 
 
Nr.9 Mani sauc Ivans Jevstigņejevs,.  22 gadus jauns , mans augums 189 cm .Studēju Transporta un Sakaru institūtā (TSI) 4. kursā programmā „Transporta un biznesa loģistika”.  Tuvākajā nākotnē vēlos nodarboties ar starptautisko tirdzniecību, kā arī turpināt strādāt par modeli. Dodu priekšroku aktīvam dzīvesveidam. Patīk dejot, sportot, atrasties sabiedrībā- būt notikumu centrā. Vaļasprieks- fitness, sporta un modernās dejas. Izdzirdot patīkamu mūziku, esmu gatavs laisties dejā ar pārinieci!!! Viens no maniem lielajiem talantiem ir pirmā ļoti laba iespaida atstāšana, kā arī dejošana. 
 
Nr.10, Mani sauc Edvīns Ločmelis, esmu 21 gadus jauns un 1.87m garš. Mana dzimtā pilsēta ir Gulbene, taču nu jau vairāk kā 2 gadus dzīvoju Rīgā. Šobrīd studēju 3. Kursā, Rīgas Starptautiskajā Ekonomikas un Biznesa Administrācijas Augstskolā, Eiropas Biznesu. Brīvajā laikā nodarbojos ar fitnesu un peldēšanu, regulāri apmeklēju trenažieru zāli. Vaļasprieks - protu labi gatavot ēst. Talants- spēju ātri mācīties un runāju četrās valodās - latviešu, krievu, angļu un franču. Uzskatu sevi par prasmīgu jebkurā darbā, ko daru.

 
Nr.11, Mani sauc Andis Vēveris, man ir 25 gadi , esmu 1.85m garš. Pats nāku no Jēkabpils puses, bet nu jau vairāk kā 10 gadus dzīvoju Jelgavā. Strādāju naktsklubā "Tonuss" un spēļu zālē "Klondaika" par bārmeni un spēļu iekārtu pārraugu. Mans talants ir uztaisīt garšīgu un skaistu kokteili. Interesē un patīk sports, tāpēc arī pats aktīvi sportoju fitnesa zālē "Atlētika"
 
Nr.12,Jānis Beķers, 23 gadi. Dzimtā pilsēta Rēzekne. Man augums ir 195 cm. Pašreiz ir akadēmiskais gads Rīgas Tehniskajā universitātē, kur mācos par būvinženieri, 5. kurss. Strādāju Rīgā uzņēmējdarbībā būvniecības sfērā un piestrādāju par mājas lapas administratoru.Vaļasprieks slēpošana/snovošana, fitness, bokss, brīvās cīņas.Mani talanti – ēst gatavošana un ātra pielāgošanās videi.

 

Nr.13, Mani sauc Edgars Strapcāns. Esmu 20 gadus jauns students, augums 190 cm. Mācos Rīgas Celtniecības koledžā, par būvdarbu vadītāju. Dzimtā pilsēta ir Alūksne. Mans vaļasprieks– tautiskās dejas, futbols, basketbols, hokejs, galda teniss. Patīk visāda veida mūzika un daži dejas stili- tautiskās dejas, hip-hop, valsis. Mani talanti- spēlēt komandas spēles, vadīt bumbu gan ar rokām, gan ar kājām,, labi slidoju, protu pagatavot dažādus ēdienus, protu vadīt automašīnu un motociklu, labi peldu, ātri apgūstu dažādas lietas, ko man māca.
 
Nr.14,Mans vārds ir Kārlis Kalniņš. Esmu 22 gadus jauns students,1.92m. Studēju Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes 2.kursā. Esmu dzimis un audzis Rīgā. Raksturs ambiciozs, mērķtiecīgs un pozitīvs. Brīvajā laikā sportoju un lasu. Mans vaļasprieks ir pludmales un klasiskais volejbols, kā arī mūzikas producēšanas apgūšana. Mani talanti ir dziedātprasme un aktiermāksla.
 
 
 
                                                Mis un Misters Latvija 2010
Meitenes:
Nr. 1, Evita Stepāne, 19 gadi, 175 cm gara, esmu no Balviem, pirmo gadu mācos Rīgas Stradiņa universitātē, juridiskajā fakultātē. Nestrādāju, brīvajā laikā dejoju tautu dejas, dziedu, ceļoju, lasu juridisko literatūru. Mani talanti ir dziedāšana, dejošana, esmu komunikabla, sabiedriska un labi saprotos ar cilvēkiem.

 
Nr.2, Mani sauc Alise Miškovska . Man ir 23 gadi un mans augums ir 174 cm. Esmu no Daugavpils. Šogad ar izcilību pabeidzu Daugavpils Universitātes sporta fakultāti un jau piekto gadu sekmīgi strādāju izvēlētajā profesijā- par daiļslidošanas treneri Sporta centrā” Daugavpils ledus „.Apsolīju sev un saviem vecākiem, ka izaudzināšu Latvijas daiļslidošanas zvaigzni un kļūšu par izcilu personību un cienījamu cilvēku!
Mana devīze :”Caur asarām, ērkšķiem un sāpēm - tikai uz priekšu!!!„ Vaļasprieks-dievinu braukt ar sniega dēli, auto un, protams, slidot.
 
Nr. 3 , Mans vārds ir Marija Hubašvili, man ir 20 gadi, augums 179cm. Esmu dzimusi Liepājā-pilsētā, kurā piedzimst vējš. Vidusskolu pabeidzu ar bronzas medaļu. Tagad otro gadu dzīvoju Rīgā, mācos Rīgas Tehniskajā universitātē, esmu topošais finanšu analītiķis.
Man patīk aktīva atpūta! Vaļasprieks - apmeklēju sporta zāli, daudz lasu. Varu kļūt par nopietnu konkurenti tenisa kortos!

 
Nr.4, Mani sauc Zanda Kivleniece, esmu no Preiļiem man ir 20 gadi, 1.78 m gara. Studēju Rīgas Tehniskajā universitātē, Telekomunikācijas, 2. kursā. Vaļasprieks - dejošana, ar to nodarbojos jau kopš 5 gadu vecuma. Esmu muzikāla – protu spēlēt vijoli un klavieres.

Nr. 5, Mani sauc Viktorija Bobova, esmu no Ventspils  ,  21 gadu jauna un mans augums ir 174 centimetri. Es jau 3.gadus mācos Ekonomikas un kultūras augstskolā par kultūras vadītāju. Mans vaļasprieks ir muzicēšana, fotografēšana, astroloģija, radoši izpausties, kā arī jautri pavadīt laiku kopā ar draugiem. Mani talanti ir dziedāšana, dejošana, dzejas rakstīšana. 
Nr.6 , Lelde Paulsone, man ir 21gads ;esmu no Jelgavas, 171 cm gara, mācos Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Organizāciju vadības programmā 3.kursā,  brīvajā laikā patīk lasīt ,pavadīt laiku ar tuviniekiem un draugiem. Vaļasprieks- ceļošana, jāšanas sports, mākslas un sava stila izkopšana. Talanti- zīmēšana, gleznošana, plastika, ļoti laba valodu izjūta,

 
Nr.7 , Mani sauc Oksana Užgalova, esmu 22 gadus jauna ,1.73m gara. Esmu dzimusi mazpilsētā Latvijas austrumos - Ludzā. 18 gadu vecumā pārcēlos uz galvaspilsētu, lai iestātos Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā. Studēju vadību tūrisma jomā( jau pēdējā kursā) un strādāju par konsultanti tūrisma aģentūrā “Viva La Tour”. Skolā es dejoju balles dejas, un tagad turpinu dejot grupā “Todess” Rīgā. Pašlaik apmeklēju vizāžista kursus, brīvajā laikā modelēju sev tērpus. Esmu  mērķtiecīga, ambicioza un aktīva meitene, kas vienmēr sasniedz savus mērķus.
 

 

http://www.daugavpils24.lv/zinas/48/73618  Alise Miškovska

Cik ilgi Tu dzīvo Daugavpilī?

Šajā pilsētā esmu piedzimusi, augusi un izglītojusies.

Kurā skolā vai skolās Tu esi mācījusies? Kādas labas atmiņas Tev ir par skolā pavadīto laiku?

Mācījos Daugavpils Valsts Ģimnāzijā, 12.VSK un vēlāk ar izcilību pabeidzu Daugavpils Universitātes sporta fakultāti. Ar mācību iestādēm saistītas tikai patīkamas atmiņas, jo pret sportistiem vienmēr izturējās kā pret elitārām personām.

Ar ko Tev saistās Tava dzimtā pilsēta?

Šobrīd dzīvoju Daugavpilī un strādāju sporta centrā “Daugavpils ledus" par daiļslidošanas treneri. Mana pilsēta man saistās ar izvēlētās profesijas izaugsmes un realizācijas iespējām.

Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?

Ir vairāki iemesli kāpēc esmu pieteikusies konkursam: pirmkārt, tā ir lieliska iespēja nokļūt uz starptautiskās arēnas un pārstāvēt savu valsti, pierādot, ka arī tik mazā un vāji attīstītā valstī kā Latvija, ir cilvēki ar grandioziem mērķiem un tieksmi strādāt savas valsts attīstīšanas labā un būt par valsts patriotiem. Otrkārt, esmu radošs cilvēks, man patīk strādāt un mācīties no profesionāļiem un pilnveidoties, gūstot jaunas zināšanas. Treškārt, man patīk, ka dzīve ir pilna ar notikumiem, iespaidiem un jauniem kontaktiem. Lielākais ieguvums no konkursa – iespēja strādāt ar profesionāliem cilvēkiem, piedalīties kultūras pasākumos, attīstīties fiziski, intelektuāli un garīgi, kā arī gūt kontaktus nākotnes mērķu īstenošanai.

Ko Tu novēli savas pilsētas jauniešiem, kas nākotnē cer piedalīties "Mis un Misters Latvija" konkursā?

Daugavpils jauniešiem novēlu būt drosmīgiem, mērķtiecīgiem un pierādīt savas spējas un talantus “Mis Latvija" konkursā! Es ticu, ja Tu vēlies kaut ko sasniegt, tad visa pasaule sadodas rokās, lai Tev palīdzētu to izdarīt.

Alise par sevi konkursa pieteikuma anketā raksta: "Apsolīju sev un saviem vecākiem, ka izaudzināšu Latvijas daiļslidošanas zvaigzni un kļūšu par izcilu personību un cienījamu cilvēku! Mana devīze: “Caur asarām, ērkšķiem un sāpēm - tikai uz priekšu!!!" Vaļasprieks - dievinu braukt ar sniega dēli, auto un, protams, slidot".

Kā norāda Inese Libere, BT 1 mediju koordinātore, konkursa finālu varēs vērot ikviens, kurš vēlas redzēt sacensību par skaistuma karalienes kroni, cīņu par “Misters Latvija" titulu, stingrās žūrijas darbu un krāšņo ceremoniju. Turklāt papildu biļete, lai vērotu konkursu, nebūs nepieciešama. Izstādes “Fiesta Expo 2011" apmeklētājiem ieeja konkursa finālā – bez papildu maksas. Ieejas maksa izstādē “Fiesta Expo" – Ls 2, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas. Konkursa online tiešraidi nodrošinās "Global Media Group – EuroTV". 
  
Konkursa dalībnieki: Alise Miškovska, Evita Stepāne, Lelde Paulsone, Marija Hubašvili, Oksana Užgalova, Viktorija Bobova, Zanda Kivleniece un Andis Vēveris, Edgars Strapcāns, Edvīns Ločmelis, Ivans Jevstigņejevs, Jānis Beķers, Kārlis Kalniņš, Oskars Lauva.

"Latvijas Radio 1" interviju ar Intu Fogeli aģentūras "Mis Latvija" direktori par konkursa norisi var noklausīties šeit. Papildu informācija par konkursu www.mis.lv.

 

http://www.balvi24.lv/zinas/48/75422        Evita Stepāne

.........Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?
Konkursam pieteicos, jo vēlējos uzzināt, cik daudz ir manos spēkos. Nekad nevēlos apstāties savā izaugsmē, un šis konkurss man ir viens no soļiem uz priekšu. Taču galvenais nav pats mērķis, galvenais ir ceļš uz to, jo tieši šajā laikā var iegūt visvairāk. Tieši nodarbības kopā ar pasniedzējiem un iegūtā pieredze man ir vislielākais ieguvums.

Atklāt un iepazīt sevi varējām kopā ar vislabākajiem pasniedzējiem Agritu Grosbarti un Artūru Šulcu, graciozitāti mums iemācīja Gints Bude, interesantas bija jogas, austrumu cīņu, flamenco un valša deju nodarbības. Dejot un skaisti pasniegt sevi mums mācīja mūsu horeogrāfe Anastasija Skibunova un pareizi uzklāt grimmu dažādās dzīves situācijās mums iemācīja imidža skolā "UNAstyle".

Šīs visas nodarbības man ir devušas ļoti daudz personīgajai izaugsmei, esmu paplašinājusi savu redzesloku un iemācījusies daudz ko jaunu. Konkursa organizatore Inta Fogele, varbūt pati neapzinoties, ir iemācījusi man to, ka nekas nav neiespējams, ja visu dara laikā un nekavējoties, nepieciešams tikai darbs un apņēmība iesākto pabeigt ar vislielāko atdevi. Šī konkursa ietvaros esmu ieguvusi lieliskus draugus, prasmi sevi labāk pasniegt, spēju vieglāk reaģēt uz kritiku un pārvarēt grūtības.

http://www.jelgava24.lv/zinas/48/73620    Lelde Paulsone

...Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?

Konkursam pieteicos, jo gribu parādīt, ka nav tikai skaistums, vai tikai gudrība - tie var iet kopsolī. Man ļoti nepatīk priekšstats, ka skaistumkonkursos piedalās meitenes, kurām rūp tikai izskats, bet galvā pilnīgs tukšums. Tā nav taisnība, cilvēki vienkārši nav informēti par to, kas un kā īsti notiek šādos konkursos. Man ir tik daudz ieguvumu piedaloties konkursā - kustību, plastikas un improvizācijas mākslu apguvām horeogrāfijas nodarbībās, kuras vada konkursa horeogrāfe Anastasija Skibunova; grāciju un pareizu gaitu izkopām nodarbībās, kuras uzskatu par īpaši ekskluzīvu iespēju, jo tās notika pie modes dizainera Ginta Budes. Izprast un pilnveidot sevi, sagatavoties konkursa pārbaudījumiem mums ļoti palīdzēja Agrita Grosbarte un Artūrs Šulcs; pareizu galda kultūru apguvām pie Jāņa Kaļķa, sagatavot sevi un uzklāt grimu dažādām situācijām apguvām pie lieliskās meistares Unas Bernatovičas no studijas "Unastyle"; apguvām pat austrumu cīņas, jogu, valša pamatus, flamenko un daudz citu interesantu un noderīgu lietu. Konkursa laikā esmu ļoti izmainījusies - kļuvusi morāli spēcīgāka, pārliecinātāka, sākusi sevi pienācīgi novērtēt, visu nemaz pilnībā nevar uzskaitīt. Šīs nodarbības man ir sniegušas ļoti daudz, tuvinieki apgalvo, ka esmu ļoti izmainījusies, ir jūtama ļoti liela personības izaugsme. Vēl kāds īpašs ieguvums ir mani jaunie draugi, kurus esmu ieguvusi konkursa laikā, un ceru, ka uzturēsim un kopsim šo draudzību arī pēc konkursa.

Lielākais paldies jāsaka mūsu konkursa mammai Intai Fogelei, kas ir uzrunājusi visus šos lieliskos speciālistus, sniedzot iespēju man un pārējiem konkursantiem apgūt visdažādākās prasmes. Paldies par lieliskām atmiņām, kuras man neviens nekad nespēs atņemt.

http://www.jelgava24.lv/zinas/48/75372     Andis Vēveris

...Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?
Tā kā neesmu mājās sēdētājs, konkursam pieteicos, lai labi pavadīto savu brīvo laiku, iepazītos un iegūtu jaunus draugus, iemācītos kaut ko jaunu, iegūt pieredzi un sevi pilnveidotu dažādās jomās, pierādīt sev uz ko es esmu spējīgs, kā arī mēģināt iznest Latvijas vārdu plašajā pasaulē. Viss tas uz ko es tiecos arī ir mans ieguvums konkursa gatavošanās laikā. Un, protams, dažādās nodarbības - dejošana, horeogrāfija pie Anastasijas Skibunovas, defilē pie Ginta Budes, runas nodarbības, joga, meditācija, seksologs - Artūrs Šulcs, psihologs un skaistumkopšnas eksperte - Agrita Grosbarte, aerobika, austrumu cīņa, karatē, kosmetologu speciālistu apmeklēšana, frizieri, stila un imidža skola - “Unastyle", trenežierzāle - Veselības fabrikā, frizūru pasākumi, kopumā daudz dažādu nodarbību un kopīgu pasākumu, kas mums labāk palīdz sagatavoties fināla iznācienam. Un vislielākā pateicība ir, protams, konkursa organizatorei Intai Fogelei.

http://www.bauska24.lv/zinas/48/75396?tab=main  Oskars Lauva

....Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?
Šim konkursam es pieteicos, lai iegūtu jaunas zināšanas, izzinātu un pilnveidotu sevi, ieskatītos savām bailēm acīs un uzvarētu tās un galu galā, lai ņemtu no dzīves, ko tā sniedz, jo dzīvojam tik vienreiz un kurš gan cits to mūsu vietā vislabāk spēs paveikt, ja ne mēs paši! Šeit lieliski iederas Viliama Federa citāts "Viens aspekts kā no dzīves iegūt visvairāk, ir to uztvert kā piedzīvojumu".

Mani lielākie ieguvumi no šī konkursa ir jaunas un neparastas zināšanas, kuras manā zināšanu grozā ielika skaistuma eksperte – praktiķe, pārmaiņu un pārvērtību trenere, kā arī psiholoģe un pedagoģe Agrita Grosbarte. Es neapšaubāmi esmu kļuvis drošāks, līdz ar to man pilnīgi noteikti nākotnē būs vieglāk uzstāties publikas priekšā un tik ļoti neuztraukties. Tas noteikti palīdzēs arī manām teātra gaitām un kora koncertos. Esmu patiesi iemācījies ieskatīties bailēm acīs un pārvarēt tās un ne velti amerikāņu filozofs Ralfs Valdo Emersons ir teicis "Vienmēr dari to, no kā tev ir visvairāk bail!", jo gandarījums, kas seko pēc šo baiļu pārvarēšanas ir neaprakstāms un šī uzvaras garša dod drosmi un motivāciju paveikt lielākas lietas, no kurām, iespējams, iepriekš bijis bail. Neaizvietojamas un reti kur iegūstamas zināšanas deva Jānis Kaļķis, kurš nolasīja lekciju par galda kultūru. Beidzot man tapa skaidrs ko darīt ar daudzajām dakšiņām un nažiem restorānā, kura glāze paredzēta kādam dzērienam un kā vajadzētu pareizi apmaksāt rēķinu. Atmiņā ir palikusi tikšanās ar Ilzi Zariņu, eksotisko deju studijas "Alegria" vadītāju, kura mums pasniedza flamenko deju nodarbības un tā kā šis deju stils man iepatikās apsveru iespēju pievienoties eksotisko deju studijas "Alegria" dejotāju rindām.

Edvīns   Ločmelis

    http://www.dzirkstele.lv/news/article.html?xml_id=27453

Autors:Evita Brokāne

Pēdējā kārta bija mēnesi ilgs "testa režīms", kura laikā mums bija jāveic dažādi uzdevumi - gan fiziski, gan intelekta. Tie bija pārmaiņu treniņi. Treniņus vadīja un mūs testēja seksologs un pārmaiņu treneris Arturs Šulcs, skaistuma eksperte - praktiķe, psiholoģe, pedagoģe un pārmaiņu trenere Agrita Grosbarte, kā arī fitnesa un karatē treneri, deju skolotāja. Pēc šiem testiem un treniņiem uz finālu tika izvēlēti 7 puiši un 7 meitenes. Finālisti tika paziņoti neilgi pirms Ziemassvētkiem."

 
Ieguvums visai dzīvei
Arī tagad finālisti turpina nopietni strādāt un gatavoties konkursam. "Mums notiek dažādas nodarbības pie Latvijā labākajiem speciālistiem. Konkursa horeogrāfe ir Anastasija Skibunova. Ar mums strādā arī latviešu modes dizainers, apģērba un stila etiķetes eksperts, modes nama un modeļu skolas īpašnieks Gints Bude, modes mākslinieks un pašmāju augstās modes dizainers Mārtiņš Pūpols. Darbojamies arī ar imidža konsultantiem, jogas skolotāju, pilašu un masāžas skolotāju, aerobikas pasniedzēju, galda kultūras pasniedzēju, runas mākslas skolotāju, frizieriem un kosmetologiem. Mums bija jāpiedalās arī reklāmas filmēšanā. Būsim apguvuši dažnedažādas iemaņas," stāsta Edvīns.
 
Viņš piebilst - jau piedaloties Gulbenes konkursā, viņš ir daudz ieguvis, bet šeit tas notiks vēl vairāk. "Būtībā šis konkurss ir vieta, kur vīrieti pārvērš par džentlmeni. Es domāju, kas man tas būs liels ieguvums ne tikai uz konkursa laiku, bet arī uz visu turpmāko dzīvi. Protams, visi dalībnieki klusībā cer uz uzvaru, tieši tāpēc jau mēs visi esam šeit, bet vienalga, vai šī uzvara būs vai ne, mēs būsim ieguvēji," ir pārliecināts konkursa dalībnieks.

 

 

 
Kārlis Kalniņš
 • Ar ko Tev saistās Tava dzimtā pilsēta?

  Dzimtā pilsēta Rīga saistās ar bagātīgo kultūras mantojumu un iespēju vietu ikvienam.

  Kādēļ Tu pieteicies konkursam? Kas ir Tavs lielākais ieguvums piedaloties konkursā?

  Konkursā pieteicos, lai pārvarētu bailes iziet lielas auditorijas priekšā un prezentēt sevi. Kā arī vēlējos izmēģināt savus spēkus citā ampluā. Esmu pārliecināts, ka dažādība bagātina personību, tāpēc vienmēr izmēģinu kaut ko jaunu dzīvē. Tā ir pat sava veida sevis meklēšana, lai saprastu ko es gribu vai tieši pretēji – negribu darīt savā dzīvē, tāpēc labāk es izeju praktiski cauri dažādām dzīves sfērām līdz nonāku pie ''dzīva'' secinājuma. Lielākais ieguvums ir tas, ka sagatavošanās posmā bija iespēja iepazīt dažadu nozaru noslēpumus un detaļas un uzklausīt nozaru speciālistus speciālistus kā stilisti/psiholoģi Agritu Grosbarti, seksologu Artūru Šulcu, horeogrāfi Anastasiju Skibunovu, modes dizaineri Mārtiņu Pūpolu, modes ekspertu Gintu Budi u.c. Paldies par to konkursa oraganizētājai Intai Fogelei.

  Ko Tu novēli savas pilsētas jauniešiem, kas nākotnē cer piedalīties "Mis un Misters Latvija" konkursā?

  Novēlu psiholoģisko noturību un būt gatavam atteikties no sava ego uz brīdi.