Latgales pārstāvjiem panākumi konkursā «Mis un Misters Latvija 2012»

Pub. datums: 
26. April 2013

21. aprīlī Rīgā, izstāžu centrā «Ķīpsala» izstādes «Mode un tekstils 2013» laikā notika skaistumkonkursa «Mis un Misters Latvija 2012» fināls. Tajā uzvaras laurus plūca un titulu «Mis Latvija 2012» ieguva Liliana Garkalne no Rēzeknes, savukārt tituls «Misters Latvija 2012» tika piešķirts Marekam Mohovikovam no Alūksnes. Šajā konkursā titulus «Vice Mis Latvija 2012» un «Vice Misters Latvija 2012» arī izcīnīja Latgales jaunieši – Beāte Baranovska no Daugavpils un Guntars Logins no Balviem.

«Mis Latvija 2012» – rēzekniete Liliana Garkalne

Skaistumkonkursa «Mis un Misters Latvija 2012» uzvarētāja Liliana Garkalne «Vietējai Latgales Avīzei» stāsta, ka brīdī, kad uzzināja, ka ir ieguvusi godpilno titulu un tiek kronēta par Latvijas skaistāko meiteni, bijusi ļoti priecīga. «Es nevarēju noticēt! Nebiju domājusi, ka rezultāti būs tieši tādi. Lielisks noskaņojums, smaidīju visu laiku, fināla dienu nekad neaizmirsīšu! Tā bija viena no dzīves visspilgtākajām dienām!» viņa stāsta. Jauniete atzīstas, ka šobrīd jūtas neparasti, jo pirmo reizi viņai pievērš tik lielu uzmanību Latvijas mērogā.

Lilianai skaistuma pasaule nav sveša – viņa ir titula «Vice Mis Rēzekne 2012» ieguvēja, pagājušajā gadā viņa pārstāvēja Latviju konkursā Taizemē. «Spēja ātri organizēties, strādāt komandā, būt nopietnai, koncentrēties, nebaidīties uzstāties bez iepriekšējā mēģinājuma, vērtīgi padomi saistībā par pareizu uzturu ļoti noderēja. Iepriekšējos konkursos tā pieradu pie kurpēm, ka biju vienīgā no visām meitenēm, kura varēja visus horeogrāfijas mēģinājumus izturēt augstpapēžu kurpēs,» smejoties stāsta Liliana, uzskaitot iegūto pieredzi, kas noderēja, piedaloties arī Latvijas finālā.

Atceroties treniņus pirms konkursa, Liliana saka, ka visas nodarbības bija noderīgas, jo «tās pilnveidoja mani daudzās jomās (aktiermeistarība, defilē, dejošana, fiziskie treniņi). Visvairāk patika seminārs par galda kultūru un matu veidošanu. Sagatavošanās process bija ļoti smags, jo vajadzēja strādāt brīvdienās un laika atpūtai nebija daudz».

«Mis un Misters Latvija 2012» finālā Liliana kā priekšnesumu rādīja paraugdemonstrējumu mākslas vingrošanā. Jaunietei ir arī kāds īpašs talants – staigāšana pa virvi. «Savu īpašo talantu es attīstīju, piedaloties jauniešu projektā Francijā. Dalībnieki strādāja ar cirka zvaigznēm, mums tika iemācīti dažādi triki. Tur es arī iemācījos ne tikai staigāt pa cirka virvi, bet arī izpildīt akrobātiskos elementus, vienlaicīgi griežot cirka šķīvīšus. No skolas laikiem atceros, kā ar lielāko prieku sporta stundās dejoju ar mākslas vingrošanas lenti, tāpēc arī izlēmu rādīt šādu priekšnesumu,» stāsta jauniete.

Konkursa laikā Liliana ir guvusi vērtīgas atziņas: tikai ieguldot lielu darbu, visus spēkus un savu brīvo laiku, var panākt augstus rezultātus, nedrīkst baidīties un nedrīkst apstāties pusceļā. Jauniete saka paldies treneriem par sniegtajām zināšanām. «Bet vislielākais paldies maniem vecākiem. Neskatoties uz to, ka visu šo laiku biju tālu prom no mājām, es jutu, kā viņi uztraucās par mani!» saka Liliana. Citiem jauniešiem, kuri vēlas piedalīties skaistumkonkursu atlasēs, titula «Mis Latvija 2012» ieguvēja novēl: «Esiet drosmīgi, apņēmīgi, mērķtiecīgi! Parādiet savu individualitāti, un jums viss izdosies! Jātic saviem spēkiem!»

«Vice Mis Latvija 2012» – Beāte Baranovska no Daugavpils, «Vice Misters Latvija 2012» – Guntars Logins no Balviem.

Titulu «Vice Mis un Misters Latvija 2012» ieguvēji dalās emocijās par konkursa laikā piedzīvoto.

Beāte «Vietējai Latgales Avīzei» stāsta, ka, uzzinot par iegūto titulu «Vice Mis Latvija 2012», viņas sajūtas esot bijušas neaprakstāmas. Jauniete atzīstas, ka vēl joprojām nevarot aprast ar domu, ka nu viņa ir «Vice Mis Latvija 2012».

«Konkursa sagatavošanās posms bija vienlaicīgi gan interesants, gan arī sareþģīts. Visvairāk atmiņā palika daþādi treniņi pie Agritas Grosbartes, defilē nodarbības un gleznošana pie M. Abiļeva. Gribētu izcelt nodarbības pie horeogrāfa Denisa, jo viņš radīja visvairāk pozitīvo emociju mūsu starpā, saliedēja, atbalstīja mūsu idejas un palīdzēja mums ar sagatavošanos konkursam,» stāsta Beāte.

Guntars par konkursu stāsta: «Esmu izmēģinājis sevi jomās un aktivitātēs, kuras līdz šim nebiju darījis. Šo mēnešu laikā man ir bijusi iespēja strādāt ar cilvēkiem, kas ir profesionāļi savās jomās – sākot ar nodarbībām austrumu cīņās un meditācijā, līdz pat defilē, horeogrāfijai un galda etiķetei.»

Jaunietis neapstājas pie sasniegtā un jau lūkojas pēc jauniem izaicinājumiem, jo, kā viņš pats saka, tad «cilvēka vērtību nosaka tas, kas viņš ir šobrīd, nevis tas, kas viņš bija kādreiz, tāpēc ir svarīgi nemitīgi augt un attīstīties».

Skaistumkonkursa finālā Beāte skatītājus pārsteidza ar oriģinālu un ļoti māksliniecisku priekšnesumu – viņa zīmēja ar smiltīm, uzburot skaistas smilšu ainas un tēlus. «Zīmēt ar smiltīm sāku pagājušajā gadā, kādu laiciņu pirms šovakonkursa «Dīva 2012», kur arī uzstājos ar smilšu pasakas priekšnesumu. Ar laiku, pilnveidojot savas iemaņas, «Mis&Mr Latvija» konkursā nolēmu atkal skatītājus pārsteigt ar smilšu mākslu, jo Latvijā tas nav plaši popularizēts,» par savu priekšnesumu stāsta radošā jauniete.

Titula «Vice Mis Latvija 2012» ieguvēja uzsver, ka ir ļoti būtiski nekad nepadoties, paļauties tikai uz saviem spēkiem, kā arī mācīties un iegūt no šāda veida konkursiem maksimāli daudz, jo otras iespējas var arī nebūt.

Guntars stāsta, ka konkursā «Mis un Misters Balvi 2012», kurā viņš ieguva titulu «Vice Misters Balvi 2012», gūtā pieredze un pārliecība par saviem spēkiem radīja motivāciju sevi pierādīt arī valsts mērogā. «Esmu vēlreiz pārliecinājies, ka laime un pilnvērtīga dzīve – tas ir ceļš, nevis galamērķis.

Ceļā uz mērķu sasniegšanu ir jāizbauda process, nevis jāieciklējas uz rezultātu,» saka jaunietis. Piedalīšanās šāda veida konkursos Guntaram ir palīdzējusi saprast, ka iekšējās vērtības apziņa ir svarīgāka par to, ko par viņu saka vai domā citi cilvēki, jo viņi jau tāpat domās, ko gribēs. Kā vēl vienu būtisku atziņu jaunietis min, ka «komunicējot un redzot sev apkārt cilvēkus, kas dzīvē jau kaut ko ir sasnieguši, arī pašam palielinās motivācija tiekties pēc saviem mērķiem».

«Esmu ievērojis, ka veiksme uzsmaida tiem cilvēkiem, kas pieņem lēmumus, meklē padomus un uzņemas izšķirošus soļus. Tāpēc domāju, ka šādi konkursi ir ļoti labs veids, kā dzīvē sasniegt arvien augstākas virsotnes, turklāt zaudētāju šādos konkursos nav,» pārliecinoši saka titula «Vice Misters Latvija 2012» ieguvējs.

Autors: 
Inga Kaļva